Czy zarządzanie pracownikami sprzedaży jest skomplikowane? Przy tak sformułowanym pytaniu przychodzi na myśl tylko jedna odpowiedź – najpopularniejsza w dziedzinie zarządzania – „to zależy”. Jeśli pytamy o podstawy to jest ono bardzo proste. Tak jak narzędziem motywacji może być „kij lub marchewka” tak zarządzać pracownikami sprzedaży można poprzez system kontroli ich działań lub system wynagradzania. Gdy jednak zapytamy o szczegóły tych rozwiązań okazuje się, iż mogą one być wyjątkowo złożone. Kwestii wynagradzania pracowników sprzedaży nie sposób kompleksowo opisać w kilkustronicowym artykule. Dlatego też w niniejszym tekście poruszone zostaną podstawowe zagadnienia związane z tym obszarem. Zgłębić temat pozwoli zaś Państwu wydana przez Sedlak
& Sedlak książka, będąca pierwszą, polską, tak wyczerpującą odpowiedzią na pytanie o to „Jak wynagradzać pracowników sprzedaży?”.
czytaj więcej
Data publikacji:
30.05.2018
Autor: Grzegorz Spólnik
Coraz więcej pracodawców skarży się na zbyt wysoką fluktuację kadr. Oznacza to, że nie wystarczy już zatrudnić pracownika, ale trzeba zadbać o to, aby pozostał w firmie na dłużej. W tym celu niektóre organizacje, poza
premią rekrutacyjną czy rekomendacyjną, decydują się na wprowadzenie premii retencyjnej. Czy taki rodzaj gratyfikacji rzeczywiście może okazać się skuteczny?
czytaj więcej
Data publikacji:
30.05.2018
Autor: Maria Hajec
Trener personalny (osobisty) to osoba prowadząca indywidualne zajęcia z osobami zainteresowanymi doskonaleniem swoich umiejętności lub cech osobistych w takim zakresie jak sportowy styl życia, taniec, odżywianie itd. Klienci są najczęściej zainteresowani szybkim i dopasowanym do ich możliwości osiągnięciem celu w danym zakresie. Trenerzy to osoby, które są wszechstronnie przygotowane do pracy z klientem, zarówno od strony uprawianej dyscypliny jak i strony psychologicznej czy pedagogicznej. Trener personalny będzie więc umiał poprowadzić zajęcia zarówno z osobami młodymi i starszymi, sportowcami czy amatorami. Treningi zwykle są poprzedzone szczegółowym wywiadem dzięki któremu określa się plan postępowania z klientem.
czytaj więcej
Data publikacji:
28.05.2018
Autor: Paweł Rusocki
Niniejszy artykuł stanowi podsumowanie raportu „Wynagrodzenia w Warszawie w 2017 roku” wydanego przez Sedlak & Sedlak. Raport powstał w oparciu o Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń. W badaniu uwzględniono odpowiedzi 19 986 osób pracujących w Warszawie. Więcej informacji o tym produkcie mogą Państwo znaleźć TUTAJ. czytaj więcej
Data publikacji:
28.05.2018
Autor: Karolina Jurczak
Odział spółki kapitałowej może być odrębnym od spółki pracodawcą. Zależy to między innymi od tego, czy ma on organizacyjną i finansową samodzielność w zatrudnianiu pracowników. Poza tym taki oddział powinien posiadać zdolność do zatrudniania pracowników we własnym imieniu i do dokonywania czynności z zakresu prawa pracy. Czy jednak, skoro taki oddział jest odrębnym pracodawcą, możliwe jest, by pracownicy w nim zatrudnieni, zarabiali mniej niż pracownicy zatrudnieni wprost przez spółkę?
czytaj więcej
Data publikacji:
28.05.2018
Autor: Piotr Strumiński
Poniżej prezentujemy zarobki osób zatrudnionych w instytucjach rządowych. Artykuł został napisany w oparciu o raport:
Wynagrodzenia w administracji publicznej w 2017 roku. Powstał on na bazie danych o wynagrodzeniach 5 554 osób zatrudnionych w administracji publicznej, z czego 1 564 pracowało na szczeblu rządowym.
czytaj więcej
Data publikacji:
18.05.2018
Autor: Grzegorz Poręba
Wynagrodzenie widniejące na umowie o pracę jest zawsze wynagrodzeniem brutto. Oznacza to, że pracownik otrzymuje na rękę kwotę znacznie niższą. Również koszty pracodawcy wynikające z zatrudnienia są wyższe niż kwota brutto zatrudnienia. Różnice te wynikają z konieczności opłacania składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, podatek dochodowy oraz konieczności opłacenia Funduszu Pracy i Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz ewentualnie Funduszu Emerytur Pomostowych (w sytuacji pracy w szczególnych warunkach lub pracy o szczególnym charakterze).
czytaj więcej
Data publikacji:
18.05.2018
Autor: Piotr Strumiński
System wynagradzania działu sprzedaży ma na celu zwrócenie uwagi na cele strategiczne przedsiębiorstwa i zmotywowanie sprzedawców do ich realizacji. Razem z tym, jak zmieniają się cele przedsiębiorstwa, powinien zmieniać się też system wynagradzania. Istnieje wiele możliwych rozwiązań, nad którymi warto się zastanowić.
czytaj więcej
Data publikacji:
15.05.2018
Zysk netto banków notowanych na GPW spadł w 2017 rok w stosunku do roku 2016 o 1,6%. Nie można tego samego powiedzieć o wynagrodzeniach członków ich zarządów, których wynagrodzenia wzrosły o 9,3 %. W poniższym podsumowaniu prezentujemy najważniejsze dane dotyczące wynagrodzeń członków zarządów i rad nadzorczych banków notowanych na GPW w 2017 roku. Wszystkie dane pochodzą z raportów Sedlak
& Sedlak.
czytaj więcej
Data publikacji:
11.05.2018
Autor: Konrad Akowacz
Jednym z elementów zakazu dyskryminacji pracowników jest równe traktowanie w zakresie wynagradzania. Czy w ramach równego traktowania 2 osoby na tym samym stanowisku mogą otrzymywać rożne wynagrodzenie? Kiedy pracownicy powinni być wynagradzani jednakowo?
czytaj więcej
Data publikacji:
07.05.2018
Autor: Radosław Kowalski