Strona główna
Wiadomości
Podstawę inicjatywy stanowiły wyniki raportu Instytutu Badań Polityki Społecznej (Institute for Public Policy Research) dotyczące problemu ubóstwa. Na drodze walki z biedą zaproponowano wzrost minimalnych wynagrodzeń. Ze względu na fakt, iż - jak pokazał raport - osoby żyjące w biedzie często charakteryzują się niskim poziomem aspiracji zawodowych oraz niskim poczuciem własnej wartości i swoich kompetencji pracowniczych, istotna stała się także kwestia wzrostu ich motywacji do pracy. W tym celu planowany wzrost minimalnych płac opatrzony zostanie odpowiednimi warunkami dotyczącymi posiadanych kwalifikacji.
Data publikacji: 15.01.2008
, źródło: WorldAtWork.org
Przewiduje się, że średni wzrost płac dla trzech branż: technologii, komunikacji i IT sięgnie poziomu 7,2 %. Największa podwyżka czeka pracowników firm komputerowych. Pracownicy firm budowlanych i nieruchomości mogą się spodziewać wzrostu płac średnio o 6,77%. Natomiast podwyżka 6,6% jest przewidziana w sektorze produktów konsumpcyjnych.
Data publikacji: 08.01.2008
, źródło: WorldAtWork.org
Ministerstwo pracy i ochrony socjalnej postanowiło podnieść minimalne wynagrodzenie po tym, jak okazało się, że inflacja osiągnęła rekordowy poziom 6,9%. Samorządy lokalne wpłynęły już wcześniej na zwiększenie tempa wzrostu płac, który ma miejsce od 2004 roku. Podobnie w ostatnim czasie postanowił rząd. Wzrost szacowany jest na poziomie 8,7 juana za roboczogodzinę.
Data publikacji: 08.01.2008
, źródło: WorldAtWork.org
Głównym powodem wzrostu wynagrodzeń jest inflacja utrzymująca się na wysokim poziomie - 4,3% w listopadzie, liczona rok do roku. Obecnie policjanci i kobiety w Wielkiej Brytanii negocjują z rządem podwyżkę płac na poziomie 2,5%.
Data publikacji: 08.01.2008
, źródło: BBC
Liczba pracowników wynagradzanych w ten sposób wzrosła z 35% w roku 2006 do 41% w roku 2007. W systemie tym koszty związane ze wzrostem pensji pracowników są rekompensowane poprzez zwiększenie efektywności ich pracy. Powoduje to lepsze prosperowanie firmy prowadzące do wzrostu jej dochodów. Ponadto poprawnie wprowadzony program wpływa na większą satysfakcję pracowników z pracy i otrzymywanego pakietu wynagrodzeń. Mimo, iż korzyści z wprowadzenia tego programu są bardzo duże, stosowany nieprawidłowo może przynieść negatywne efekty. Najczęstszym błędem popełnianym przez pracodawców jest niejasne określenie związku pomiędzy wynagrodzeniem a wynikami. Błędem jest również niekonsekwentne wprowadzenie programu i ograniczenie go jedynie do pracowników wyższego szczebla.
Data publikacji: 02.01.2008
, źródło: WorldAtWork
Dotyczy ono planowanego wzrostu minimalnego wynagrodzenia do 12 dolarów za godzinę przed kwietniem 2008 roku. Zmiana ta dotknęłaby 140 000 pracowników. Spowoduje to iż minimalne wynagrodzenie za 40-godzinny tydzień pracy wyniosłoby 480 dolarów tygodniowo. Mimo tego sekretarz Rady Związków Zawodowych Carol Beaumont zapowiedziała kontynuacje kampanii na rzecz wzrostu minimalnych płac aż do momentu, gdy osiągną one stawkę 15 dolarów za godzinę.
Data publikacji: 02.01.2008
, źródło: WorldAtWork
Wyniki analizy pokazują iż średnie wynagrodzenie wzrosło od momentu wprowadzenia w październiku indeksu wynagrodzeń (salary index). Przeciętne roczne wynagrodzenie obecnie wynosi 31 969 funtów. Region Londynu pozostaje pod tym względem na pierwszej pozycji (średnie roczne wynagrodzenie wynosi 38 504). Najgorzej w badaniu wypadają natomiast wschodnie hrabstwa środkowej Anglii (25 954 funtów rocznie). Indeks wynagrodzeń pokazuje określony trend wzrostu pensji w całej Wielkiej Brytanii.
Data publikacji: 02.01.2008
, źródło: WorldAtWork
Ponad 40 tysięcy górników pracujących w 16 kopalniach Kompanii Węglowej zdecydowało się na zorganizowanie strajku ostrzegawczego. Powodem protestów były żądania podwyżek płac. Górnicy chcą, aby ich wynagrodzenie wzrosło o 7% jeszcze w tym roku i ponad dwukrotnie w przyszłym. Jednocześnie pracownicy kopalni zastrzegają, iż w przypadku braku porozumienia z rządem mogą zdecydować się na zaostrzenie formy strajku. (więcej: www.money.pl)
Data publikacji: 28.12.2007
, źródło: money.pl
Według wyników Towers Perrin’s 2008 Global Compensation Planning Report istnieje duże prawdopodobieństwo, że mimo spowolnienia gospodarki światowej nie osłabnie wzrostowa tendencja wynagrodzeń. Dla przykładu prognozuje się, że w 2008 roku wzrost płac w Stanach Zjednoczonych wyniesie około 4% dla wszystkich pracowników. Badaniem zostało objętych ponad 4 tysiące przedsiębiorstw z ponad 60 krajów z całego świata.
Data publikacji: 28.12.2007
, źródło: WorldAtWork
Z przeprowadzonych przez Biuro Statystyki Pracy w USA badań wynika, że szkolenie w zakresie kontroli ruchu lotniczego gwarantuje najwyższe wynagrodzenie na amerykańskim rynku pracy. Mediana stawki godzinowej kontrolera wynosi obecnie 56.37 USD i zdecydowanie dominuje w rankingu. Drugie miejsce zajął zawód menedżera, a trzecie kierownika produkcji, którym przypadło, odpowiednio, 39.66 oraz 37.34 USD na godzinę.
Data publikacji: 28.12.2007
, źródło: compensation.blr.com