W raporcie zaprezentowano płacę minimalną w Polsce na tle państw członkowskich Unii. W części teoretycznej jego treść dotyczy zasad ustalania wynagrodzenia minimalnego w Europie. Pozostałe informacje odnoszą się do porównań statystycznych oraz analiz. Wśród poruszanych kwestii znajdują się: wysokość stawek i dynamika płacy minimalnej w Polsce i krajach unijnych, wielkość PKB na mieszkańca i warunki ekonomiczne a wynagrodzenie minimalne, decyzja rządu w sprawie kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę w roku 2012 oraz procentowy udział płacy minimalnej w przeciętnym wynagrodzeniu. Celem raportu jest ujęcie tematyki w sposób syntetyczny, przejrzysty, umożliwiający wysunięcie obiektywnych wniosków.
Chcesz na bieżąco śledzić najnowsze informacje o wynagrodzeniach?
Zapisz się do newslettera!
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?
Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".