Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Świadczenia pozapłacowe a teorie motywowania

07.01.2010
Różnego rodzaju świadczenia pozapłacowe są obecnie integralną częścią wynagrodzenia w wielu firmach. Warto zastanowić się więc nad ich wartością motywacyjną. W praktyce bardzo ciężko wskazać jak i czy w ogóle dany element składowy wynagrodzenia motywuje. Całkowita motywacja pracownika jest wypadkową bardzo wielu czynników zewnętrznych jak i wewnętrznych. Co więcej, jej pomiar możliwy jest praktycznie tylko pośrednio (np. poprzez badanie postaw pracowników, monitorowanie wyników pracy). W poniższym artykule odwołując się do teorii motywacji analizować będziemy w jaki sposób świadczenia poza płacowe wpływają na poziom motywacji. Należy podkreślić, iż omawiane będą one jako pojedynczy element wyłączony z całości wynagrodzenia.

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.

Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".