Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Co wypada wiedzieć
o wynagradzaniu pracowników sprzedaży

30.05.2018 Grzegorz Spólnik
Czy zarządzanie pracownikami sprzedaży jest skomplikowane? Przy tak sformułowanym pytaniu przychodzi na myśl tylko jedna odpowiedź – najpopularniejsza w dziedzinie zarządzania – „to zależy”. Jeśli pytamy o podstawy to jest ono bardzo proste. Tak jak narzędziem motywacji może być „kij lub marchewka” tak zarządzać pracownikami sprzedaży można poprzez system kontroli ich działań lub system wynagradzania. Gdy jednak zapytamy o szczegóły tych rozwiązań okazuje się, iż mogą one być wyjątkowo złożone. Kwestii wynagradzania pracowników sprzedaży nie sposób kompleksowo opisać w kilkustronicowym artykule. Dlatego też w niniejszym tekście poruszone zostaną podstawowe zagadnienia związane z tym obszarem. Zgłębić temat pozwoli zaś Państwu wydana przez Sedlak & Sedlak książka, będąca pierwszą, polską, tak wyczerpującą odpowiedzią na pytanie o to „Jak wynagradzać pracowników sprzedaży?”.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".