Artykuły

Na czym polega wynagradzanie za pomocą akcji i opcji na akcje?

12.11.2013 Krzysztof Domagała
Artykuł omawia podstawowe kwestie związane z wynagradzaniem za pomocą akcji i opcji na akcje. Pokazano w nim tendencje w wykorzystaniu tego typu systemów motywacyjnych w bankach notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wskazano również na najważniejsze różnice, pomiędzy wynagradzaniem za pomocą akcji, a opcji na akcje. Przedstawiono ponadto cele, wykorzystywane przy budowie tego typu programów, wraz z ich podziałem na cele wydajnościowe i performance golas. Zostały one dokładniej omówione wraz z wyróżnieniem najważniejszych podgrup funkcjonujących w ramach tych dwóch nadrzędnych kategorii. Artykuł zawiera 1 wykres i 3 schematy.
Krzysztof Domagała

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".