Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Składniki wynagrodzeń menedżerów

15.10.2007 Piotr Urbanek
Artykuł porusza jedno z najważniejszych zagadnień współczesnej ekonomii – części składowe wynagrodzeń menedżerów. Jest to kwestia niezwykle istotna z punktu widzenia każdej organizacji. Od tego jak osoba kierującą firmą będzie motywowana zależy bowiem jej sukces lub porażka. Opracowanie pokazuje, w jaki sposób tworzone są wynagrodzenia podstawowe menedżerów kierujących firmami. Dużo miejsca poświęcone zostało kwestii kluczowej z punktu widzenia osiągania celów strategicznych przedsiębiorstwa – premiom i nagrodom. To od zasad w oparciu o jakie są konstruowane zależy w dużej mierze osiągnięcie sukcesu przez firmę. Analizie poddano także inne bodźce wpływające na postępowanie menedżerów, takie jak udziały w zysku, odprawy i różnorodne świadczenia dodatkowe. Poruszony został także temat świadczeń emerytalnych, oszczędnościowych oraz odpraw czyli tzw. „złotych spadochronów”.
Piotr Urbanek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".