Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Premia doraźna – czym jest i jak ustalić jej wysokość

25.11.2013 Grzegorz Spólnik
Premia doraźna to doskonałe narzędzie, mogące zastąpić premię uznaniową - wciąż popularną w mniejszych przedsiębiorstwach i niestety niezbyt właściwą z punktu widzenia teorii motywacji. Z powodzeniem sprawdzi się ona również w dużych organizacjach jako bardziej elastyczne uzupełnienie właściwego systemu premiowania. W artykule objaśniono czym charakteryzuje się premia doraźna oraz jakie przesłanki sugerują zasadność jej stosowania. Znaczącą część tekstu poświęcono omówieniu procedury ustalenia jej wysokość w procesie negocjacji między pracownikiem i pracodawcą, ze szczególną rolą specjalisty do spraw wynagrodzeń jako neutralnego mediatora. Artykuł zawiera 1 tabelę i 3 wykresy.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".