W artykule zostały przedstawione narzędzia oceny zmian dokonywanych w systemach wynagradzania sprzedawców. Strukturę tekstu określają proponowane trzy poziomy audytu. W części pierwszej poruszana jest kwestia wpływu zmian na finanse firmy. Na ile modyfikacje w systemie zmieniają koszty płac? Omawiane są tutaj zagadnienia neutralności kosztowej zmiany, produktywności i rentowności wynagrodzeń. Przedstawiany jest wskaźnik CCOS. W drugiej części artykułu analizowane jest zagadnienie wpływu zmian na płace sprzedawców. Porównanie poziomów płac jakie uzyskali(by) sprzedawcy w starym i nowym systemie, przy różnych poziomach wyników, pozwala zobaczyć kto (i jak wiele) wygrywa, a kto przegrywa na zmianach. Trzecia część porusza wątek osiągnięcia zamierzonych podczas zmian celów. Artykuł zawiera 4 tabele i 5 wykresów.
Michał Mudel
Materiał dostępny
dla zalogowanych użytkowników premium.
Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl
- poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
- sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
- wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji.
Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?
Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".