Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Miedzynarodowe zarządzanie wynagrodzeniami – przykład firmy Merck Serono

27.04.2009 Ewa Bochyńska-Śmigielska
Niniejszy artykuł to studium przypadku międzynarodowej firmy biotechnologicznej Serono. Studium to koncentruje się na opisie wdrażania innowacyjnego systemu zarządzania wynagrodzeniami i wynikami pracowników. Przedstawiono w nim kolejne etapy powstawania systemu administrowania danymi o wynagrodzeniach. Omówiono proces wdrażania nowych rozwiązań w dziedzinie płac ze szczególnym naciskiem na problemy typowe dla przedsiębiorstw międzynarodowych. Opisano także szereg zmian koniecznych do przeprowadzenia w sytuacji wkraczania firmy na nowy rynek. Ponadto, artykuł zawiera szereg wskazówek dotyczących procesu zmiany w organizacji, a także zarządzania projektem na skalę międzynarodową.
Ewa Bochyńska-Śmigielska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".