Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Jak wynagradzać menedżerów sprzedaży?

09.03.2004 Maciej Dubis
Struktura wynagrodzenia menedżerów sprzedaży powinna opierać się na wprowadzonym wcześniej w firmie planie wynagradzania handlowców. Nie oznacza to jednak, że powinno być to proste odzwierciedlenie sposobu opłacania reprezentantów handlowych. Menedżerowie sprzedaży - obarczeni różnymi obowiązkami administracyjnymi - muszą mieć plany wynagrodzeń uwzględniające specyfikę ich pracy. Częstym problemem jest kwestia wartościowania ich pracy. Artykuł opisuje trzy metody najczęściej stosowane w amerykańskich firmach. W artykule przedstawione są też składniki wynagrodzenia menedżerów sprzedaży i sytuacje, kiedy należy je stosować. System wynagrodzeń musi być uzależniony również od sposobu pracy podległych handlowców. Inaczej wynagradza się menedżera zarządzającego przedstawicielami obsługującymi "starych" klientów, a inaczej tego, który ma pod sobą handlowców pozyskujących nowych klientów.
Maciej Dubis

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".