Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Jak motywować pracowników przedsiębiorstw w przypadku problemów gospodarczych?

17.04.2007 Agnieszka Szwedo
Artykuł wskazuje, jakie pracodawca ma możliwości motywowania pracowników w sytuacji kryzysu w przedsiębiorstwie. Szczególnie podkreśla rolę takich sposobów, które nie powodują zwiększania kosztów, przykładowo: angażowanie pracowników w tworzenie budżetu czy proste udzielenie pochwały. Prezentuje również sytuacje, z jakimi może spotkać się pracownik, kiedy kondycja jego firmy jest słaba. Przestrzega pracodawców przed popełnieniem błędów, zwracając uwagę na prawne regulacje dotyczące wynagrodzeń oraz postępowania upadłościowego. Przedsiębiorcom, chcącym zmniejszyć koszty wynagrodzeń, podpowiada rozwiązania mające na celu czasowe odroczenie części kosztów ponoszonych przez nich na pokrycie zobowiązań wobec pracowników.
Agnieszka Szwedo

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".