Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Jak łatwo i skutecznie zbadać satysfakcję pracowników z otrzymywanych benefitów

18.04.2011 Patrycja Grzesińska
Poniższy artykuł ukazuje w jaki sposób skutecznie i efektywnie zmierzyć satysfakcję pracowników z otrzymywanych benefitów. Na wstępie przedstawiono powody, dla których warto jest przeprowadzić to badanie i jakie są najczęstsze błędy popełniane przez firmę przy jego tworzeniu. Następnie przytoczono najważniejsze przesłanki mierzenia satysfakcji z benefitów oraz ukazano jak powinien przebiegać sam proces. Skupiono się tutaj na pięciu zasadniczych kwestiach: zdefiniowaniu celów badania, ustaleniu racjonalnych oczekiwań, projektowaniu przebiegu badania, stworzeniu specjalnej ankiety a także na zbieraniu oraz analizie danych i informacji, będących wynikiem przeprowadzonego procesu. Na zakończenie omówiono kiedy i w jaki sposób należy przekazać otrzymane wyniki do wiadomości wszystkich pracowników w firmie. Artykuł zawiera 1 schemat.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.

Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".