Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagradzanie za pomocą elastycznych benefitów na przykładzie FSA

17.08.2011 Patrycja Grzesińska
Artykuł został w całości poświęcony programom benefitowym oferowanym pracownikom przez Financial Services Authority. Skupia się on jednak głównie na tzw. elastycznych benefitach, mających na celu umożliwienie pracownikom dostosowywania przyznawanych im dodatków motywacyjnych do własnych potrzeb. Na wstępie ukazano zatem najważniejsze zasady funkcjonowania programu. Następnie omówiono pierwszą grupę tzw. podstawowych benefitów, do której zaliczono: urlopy wypoczynkowe, programy emerytalne, ubezpieczenie na życie i na wypadek długotrwałej niezdolności do pracy oraz prywatną opiekę medyczną. Kolejna część opracowania opisuje pozostałe, dodatkowe świadczenia ujęte w Elastycznym Programie Benefitowym. Poruszono tu zatem kwestię ubezpieczenia dentystycznego i na wypadek poważnej choroby, dodatków do opieki nad dziećmi oraz ubezpieczenia zdrowotnego. Na zakończenie przytoczono również oferowane pracownikom FSA benefity, które nie zostały objęte omówionym programem.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.

Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".