Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagradzanie za kompetencje – przykład programu, który odniósł sukces

05.11.2012 Grzegorz Spólnik
Systemy, w których poziom wynagrodzenia pracownika zależy od posiadanych przez niego kompetencji są bardzo ciekawym rozwiązaniem zwiększającym elastyczność w delegowaniu zadań i mającym istotne zalety zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Chętnie wykorzystywane są one w firmach produkcyjnych, w których liczy się ciągłość pracy, a przestoje powodują szczególnie wysokie koszty. Dlatego też w niniejszym artykule opisano przykład zakończonego sukcesem wdrożenia systemu wynagradzania za kompetencje właśnie w tego typu przedsiębiorstwie. W tekście skoncentrowano się przede wszystkim na etapach projektowania nowego rozwiązania, jego pilotażowego wdrożenia i dokonania drobnych korekt, wymuszonych przez nieprzewidziane wcześniej sytuacje.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".