Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagradzanie za jakość pracy

03.11.2004 Maciej Dubis
Pojęcie "pay for performance" może oznaczać dwa odmienne systemy wynagradzania, które są zresztą często mylone. Pierwszym z nich jest płaca za wyniki, opierająca się na części zmiennej, czyli system premiowy. Drugim z kolei systemem jest różnicowanie wynagrodzenia podstawowego według jakości pracy. Niniejszy artykuł traktuje o tym drugim podejściu. System taki nie jest niestety łatwy do wprowadzenia i administrowania. Podstawową trudnością jest ocena pracy i przełożenie jej na wysokość wynagrodzenia. Niemniej jednak, w wielu firmach zdał on egzamin, a większa produktywność wynagrodzeń stała się jednym z czynników decydujących o przewadze konkurencyjnej takich organizacji.
Maciej Dubis

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".