Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagradzanie w szybko rozwijających się przedsiębiorstwach

07.04.2010 Patrycja Grzesińska
Niniejszy artykuł stanowi próbę odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób dostosować systemy wynagradzania pracowników do potrzeb szybko rozwijającego się przedsiębiorstwa. Na wstępie przedstawione zostały podstawowe różnice w zarządzaniu zasobami ludzkimi pomiędzy nowopowstałą a dojrzałą firmą. Następnie, zarysowana została jedna z możliwych definicji szybko rozwijającego się przedsiębiorstwa. Dalsza część artykułu ukazuje najczęstsze sposoby zatrzymania kluczowych pracowników, stosowane przez firmy, które odniosły sukces. Jak się okazuje, najważniejszym z nich jest stworzenie zintegrowanego systemu wynagradzania, bazującego na koncepcji łącznych korzyści z pracy. Na zakończenie przedstawione zostały praktyki wynagradzania, jakie powinny być stosowane w przypadku szybko rozwijających się firm. Wyraźnie została tu podkreślona konieczność uzależnienia pensji od osiąganych przez pracowników rezultatów. Artykuł zawiera 4 tabele.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".