Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagradzanie menedżerów spółek giełdowych w Wielkiej Brytanii - regulacje

11.07.2006 Marzena Jakubiec
Artykuł zajmuje się brytyjskimi regulacjami dotyczącymi wynagrodzeń menedżerów spółek giełdowych. Prace legislacyjne w tym obszarze prowadzone były szczególnie intensywnie w latach 2002 – 2003, po serii afer korporacyjnych. Jednakże pierwsze konsultacje rządowe dotyczące wynagrodzeń osób na stanowisku kierowniczym odbyły się już w latach 1999 i 2001. Efektem było wydanie w 2002 roku aktu Directors’ Remuneration Report Regulations. Wprowadzał on obowiązek przygotowywania corocznego raportu nt. wynagrodzeń menedżerów, a także szczegółowo określał jego zawartość. Standardy dobrych praktyk określa kodeks nadzoru korporacyjnego – Combined Code z 2003 roku. Reguluje on kwestie wynagrodzeń w spółkach. Mówi też o warunkach projektowania części wynagrodzenia uzależnionego od osiągnięć. Combined Code przedrukowuje sugestie dotyczące komitetów ds. wynagrodzeń, zawarte w tzw. Raporcie Higgs’a. Artykuł szczegółowo omawia wszystkie wymienione regulacje.
Marzena Jakubiec

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".