Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wpływ wynagrodzenia na satysfakcję pracowników

29.10.2012 Krzysztof Plens
Artykuł omawia związek zachodzący między satysfakcją z pracy a satysfakcją z wynagrodzenia. Wskazano w nim szczególnie ważne aspekty wynagrodzenia mające wpływ na ogólną motywację pracowników i percepcję ich płac. Ponadto opisano wynagrodzenie jako czynnik, który decyduje o podjęciu decyzji przez pracownika o pozostaniu w firmie lub jej opuszczeniu. Pokazano przy tym różnice w postrzeganiu wynagrodzenia przez osoby o różnych cechach demograficznych. Zwrócono szczególną uwagę na płeć, ale został również omówiony wpływ wieku, stażu zawodowego oraz zajmowanego stanowiska. Artykuł zawiera trzy wykresy oraz dwie tabele.
Krzysztof Plens

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".