Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Trendy w wynagradzaniu w Wielkiej Brytanii w 2008 roku oraz zmiany zaplanowane na rok 2009

19.10.2009 Renata Kucharska-Kawalec
Artykuł jest podsumowaniem badania wynagrodzeń przeprowadzonego przez Chartered Institute of Personnel and Development w Wielkiej Brytanii w 2008 roku. Zawiera analizę tego, co działo się na lokalnym rynku płac oraz prezentuje główne trendy na rok 2009. Prezentowane wyniki mają pewien stopień ogólności, jednak dają ogląd sytuacji na rynku pracy i wynagrodzeń. Dane wyraźnie pokazują, że w 2008 roku największą popularnością cieszyły się indywidualne plany wynagradzania pracowników. Aby ustalić wysokość stawek płac, firmy najczęściej posiłkowały się porównaniami do sytuacji rynkowej (np. raportami płacowymi). Jednak warto zauważyć, że większą – niż w poprzednich latach – uwagę przykładano do kondycji finansowej i wyników biznesowych organizacji. Mogło być to wynikiem kryzysu, który nie ominął firm działających na rynku brytyjskim. I choć maleje znaczenie długoterminowych planów motywacyjnych, przedsiębiorstwa nadal starały się inwestować w szkolenia i rozwój swojej kadry. Mimo niepokojących informacji na temat upadających firm i masowych zwolnień, wiele organizacji wprowadziło podwyżki w 2008 roku i planowało je przyznać również w roku 2009. Artykuł zawiera 9 tabel.
Renata Kucharska-Kawalec

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2967 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3758 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".