Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Systemy wynagradzania za kompetencje - część I

16.05.2006 Agnieszka Kunysz
Artykuł stanowi wprowadzenie do tematyki dotyczącej systemów wynagradzania za kompetencje. Na wstępie przedstawione zostały definicje kompetencji indywidualnych i organizacyjnych oraz obszary ich zastosowania w organizacjach. Następnie artykuł omawia metody grupowania kompetencji, służące do określenia kluczowych dla przedsiębiorstwa skupisk kompetencji. To z kolei prowadzi do ustalenia modelu kompetencyjnego, na bazie którego może zostać stworzony system wynagrodzeń. W dalszej części artykułu przedstawione zostały podstawowe problemy związane z budowaniem systemów wynagradzania za wiedzę ( ang. pay for knowledge)
Agnieszka Kunysz

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".