Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Sprawiedliwość wynagrodzeń w brytyjskim sektorze publicznym - część II

04.07.2011 Konrad Nawrot
W artykule przedstawiono problem różnic płac menedżerów kierujących instytucjami publicznymi w Wielkiej Brytanii. Skupiono uwagę na czynnikach, które wpływają na wyższe wynagrodzenia. Przeanalizowano również różnice w zarobkach osób zatrudnionych „z zewnątrz”, czyli sektora prywatnego oraz „z wewnątrz” – w ramach instytucji publicznych. Następnie scharakteryzowano „tradycyjną” strukturę płacy w porównaniu do koncepcji earn-back pay. Zasadnicza różnica tkwi w tym, że część płacy zasadniczej jest uzależniona od efektów i wyników pracy. Ponadto, opisano również piramidę obrazująca sposób kontroli wynagrodzeń. Przedstawiono także główne sposoby mające na celu wprowadzenie płacy sprawiedliwej w brytyjskim sektorze publicznym. Artykuł zawiera 4 wykresy.
Konrad Nawrot

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".