Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Projektowanie długoterminowych planów motywacyjnych

26.07.2018 Artur Pałasz
Długoterminowe dodatki motywacyjne stanowią zazwyczaj największą część wynagrodzenia kierownictwa firmy. Stąd też ważne jest, aby długoterminowy plan motywacyjny był zaprojektowany w sposób wiążący korzyści pracowników i interesariuszy firm. W niniejszym artykule znajdą Państwo opis najistotniejszych kwestii, jakie powinny zostać rozważone podczas opracowywania i wdrażania długoterminowego planu motywacyjnego. Punktem wyjścia jest opis znaczenia oraz funkcji, jakie pełni tego rodzaju plan w kontekście zarządzania. Następnie przeanalizowano typowe mierniki efektywności oraz zaprezentowano, jak powiązać plan z długookresowymi celami organizacyjnymi. Pozostała część artykułu skupia się na opisie najpowszechniejszych form wynagrodzenia długoterminowego, tj.: opcjach na akcje, akcjach o ograniczonej zbywalności oraz akcjach uzależnionych od efektywności.
Artur Pałasz

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".