Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Procedura określania SZP – skłonności do zatrzymania pracownika

14.05.2012 Grzegorz Spólnik
Gdy kluczowy pracownik przedstawia żądanie podwyżki wynagrodzenia pracodawcy i menedżerowie niejednokrotnie stają przed trudnym wyborem. Albo zaryzykują jego utratę albo ugną się i spełnią prośbę wbrew obowiązującym zasadom wynagradzania, tworząc niebezpieczny dla stabilności struktury płac precedens. Każde z tych rozwiązań ma wady i zalety, które powinny być rozważone indywidualnie w odniesieniu do poszczególnych pracowników. Pomocną w tym procesie jest procedura określania tak zwanej skłonności do zatrzymania pracownika. Jej zastosowanie ułatwia oszacowanie maksymalnego wynagrodzenia, jakie warto zaproponować danemu pracownikowi uwzględniając korzyści płynące z jego pracy, jak i negatywne dla systemu wynagradzania efekty nieprzewidzianej podwyżki. Artykuł zawiera 1 schemat.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".