Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Planowanie wynagrodzeń w firmach doradczych

13.06.2005
Chociaż kwestia wynagradzania jest ważna w każdej firmie, to w firmach doradczych, gdzie ludzie są jedynym źródłem tworzenia dochodu, ma ona szczególne znaczenie. Dla specjalistów zatrudnionych w takich firmach tematyka wynagrodzeń, jako elementu określającego ich status społeczny, jest niezwykle istotna.
W firmach doradczych duże znacznie ma sposób opłacania najbardziej utalentowanych pracowników. Dzieje się tak dlatego, że najlepsi specjaliści mają do wyboru wiele propozycji pracy i to, jaki system wynagradzania jest im oferowany, decyduje o pozostaniu w firmie. Szukają oni firm, które zapewnią im taki system wynagradzania, który będzie nagradzał zdobywanie kluczowych kompetencji. Pracownicy, którzy chcą przyczynić się do rozwoju firmy poprzez konkretne rezultaty swojej działalności, wybiorą taką, która ich za to nagrodzi.
W artykule opisane zostały zalecenie odnoszące się do budowy systemów wynagrodzeń w firmach doradczych. Poruszone zagadnienia to m.in.: strategia wynagradzania wspierająca kierunki działania firmy, ocena obecnego systemu wynagrodzeń, budowa nowego systemu, wprowadzenie go w życie.

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".