Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Osiem kroków do maksymalizacji ROI programów dodatków motywacyjnych

01.08.2011 Patrycja Grzesińska
Niniejszy artykuł przedstawia, w jaki sposób organizacje mogą zmaksymalizować ROI (return of investment) wdrażanych programów motywacyjnych. Na wstępie poruszono kwestię wpływu nowych systemów na poszczególne aspekty funkcjonowania firmy. Następnie zwrócono uwagę na formułowanie celów programu oraz konieczność współpracy ze wszystkimi działami przedsiębiorstwa. W kolejnej części opracowania omówiono czynniki (zewnętrzne i wewnętrzne), które należy wziąć pod uwagę oraz ukazano w jaki sposób zbadać wpływ systemu motywacyjnego na jego uczestników. W artykule poruszono również kwestię budżetowania, formułowania zasad nowego programu oraz doboru nagród zgodnych z oczekiwaniami pracowników. W podsumowaniu ukazano, jakie kroki powinna podjąć każda firma, by zwrot z inwestycji, jaką są programy motywacyjne, był jak najwyższy.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".