Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Najpopularniejsze strategie i działania w zakresie świadczeń pozapłacowych w 2010 roku

19.09.2011 Arkadiusz Koperek
Pomimo poprawy koniunktury na światowych rynkach wiele firm wciąż boryka się z problemami powstałymi w wyniku spowolnienia gospodarczego. Część podmiotów zmuszonych było nie tylko do podjęcia doraźnych działań zapobiegających skutkom kryzysu, ale musiało wręcz przedefiniować cały swój model działania na rynku. Teraz kiedy sytuacja powoli się stabilizuje firmy stają przed nowymi wyzwaniami zarówno w zakresie ogólnej strategii jak i jej poszczególnych elementów. Szczególnie dużo zmian dotyczy kwestii zarządzania personelem, a co za tym idzie również systemów świadczeń pozapłacowych. Jakie zatem działania dominowały w 2010 roku w obszarze związanym z benefitami? Jakie kroki podejmowano w tym zakresie by zapobiegać skutkom kryzysu i przygotować się na nadchodzące ożywienie gospodarcze? Jak zmiany ogólnej strategii firmy i strategii HR wpływały na rodzaje stosowanych świadczeń? Na te i inne zagadnienia znajdą państwo odpowiedź w niniejszym artykule.
Arkadiusz Koperek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.

Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".