Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Metoda premiowania gain sharing na podstawie doświadczeń firmy CIGGC

05.05.2005 Jan Kłusak
W niniejszym artykule przedstawiona została krótka charakterystyka wybranych metod premiowania, która jest wstępem do bliższego zaprezentowania systemu wynagradzania gain sharing. Opisane metody to: udział w zyskach, udział w korzyściach, nagroda bezgotówkowa, premie zadaniowa, premia za pomoc w rekrutacji, premia zatrzymująca i trzynasta pensja.

Na podstawie badań Chenhall i Langfield-Smith przeanalizowana została działalność australijskiej firmy CIGGC. Przedsiębiorstwo wykorzystywało system gain sharing motywując swoich pracowników do lepszej i wydajniejszej pracy. Jego skuteczność opierała się w dużej mierze na docenieniu czynników psychologicznych. Przykład firmy CIGGC pokazuje, w jaki sposób odpowiednie motywowanie pracowników może spowodować wzrost przychodów przedsiębiorstwa.
Jan Kłusak

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".