Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Mały błąd, duży problem w wynagradzaniu handlowców – analiza przypadku

29.04.2013 Grzegorz Spólnik
Gdy powstaje system wynagradzania osoby odpowiedzialne za jego przygotowanie pragną, aby działał on jak najlepiej biorąc pod uwagę specyfikę danej organizacji. Czasami przeszkodą w realizacji tego zamierzenia jest brak czasu, wiedzy lub środków. W efekcie powstają rozwiązania, w przypadku których wiele można by było jeszcze poprawić. Ale nawet umiejętnie zaprojektowane systemy mogą generować efekty, których przewidzenie nie zawsze jest łatwe na etapie ich budowy i w momencie wcielenia w życie. Jednym z dowodów na to jest historia przedsiębiorstwa opisanego w niniejszym artykule. W tekście zaprezentowano stosowany w pewnej firmie system wynagradzania pracowników działu sprzedaży, a następnie wytłumaczono mechanizm z nim związany, który powodował zagrożenie dla jej dalszego rozwoju. Artykuł zawiera 3 tabele.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".