Raport płacowy Sedlak & Sedlak 2018 Krakowskie Forum Wynagrodzeń Stefa premium Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2018 roku

Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

Raport wskaźnikiHR 2019 zaproszenie

pozwala na porównanie 41 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Klauzula Say on Pay - dyskusje nad polityką płacową zarządów amerykańskich firm

04.10.2010
W Stanach Zjednoczonych dyskutuje się ostatnio nad nowymi regulacjami, które będą nakładać na zarządy obowiązek poddawania pod głosowanie akcjonariuszy swojej polityki płacowej. Zasada Say on Pay, bo o niej mowa, to jedna z odpowiedzi rządu na niedawny kryzys finansowy. Specjaliści uważają bowiem, że systemy wynagradzania kierownictwa najwyższego szczebla skłaniały ich do podejmowania nadmiernie ryzykownych decyzji, co było jedną z przyczyn kryzysu. Artykuł ten próbuje przybliżyć problem Say on Pay, opisując na czym ta zasada polega i przedstawiając obecną sytuację w Stanach Zjednoczonych. Publikacja stara się również przedstawić główne tezy zarówno zwolenników, jak i przeciwników takich rozwiązań. W końcowej części znajduje się natomiast opis rekomendowanych działań, jakie powinny podjąć firmy przygotowując się do wprowadzenia nowych przepisów.

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się

Polub wynagrodzenia.pl

Udostępnij

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".

Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Kontakt: [email protected]
xiv krakowskie forum wynagrodzeń

Największa w Polsce konferencja o wynagrodzeniach zobacz więcej