Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Jak zapewnić sprawne funkcjonowanie systemu udziału w korzyściach - wskazówki wynikające z analiz przypadków

28.07.2014 Patrycja Grzesińska
Artykuł opisuje doświadczenia siedemnastu przedsiębiorstw, które postanowiły zastosować w praktyce system udziału w korzyściach. Jedenaście z przedstawionych organizacji funkcjonowało w branży chemicznej, natomiast pozostałe sześć prowadziło swoją działalność w sektorze przemysłu lekkiego. Na początek przedstawiona została ogólna sytuacja wszystkich podmiotów. Następnie ukazano najważniejsze podobieństwa i różnice pomiędzy tymi przedsiębiorstwami - również w aspekcie wprowadzonego gain sharingu. Poruszono tutaj kwestię między innymi kondycji finansowej oraz miar oceny wyników. Następnie na bazie doświadczeń omawianych firm opisano jedenaście wytycznych, które przyczyniły się do sukcesu tychże programów. Zwrócono zatem uwagę między innymi na tworzenie odpowiednich formuł, w oparciu o które wyliczane są nagrody, ustalanie poziomu efektywności, gwarantującego wypłatę oraz konieczność wprowadzanie odpowiednich zmian, w trakcie funkcjonowania programu.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".