Niniejszy artykuł ukazuje kiedy i w jaki sposób firmy powinny uzależniać wysokość wynagrodzenia pracowników działów sprzedaży od satysfakcji klientów. Na wstępie ukazano jakie zmiany zachodzące w gospodarce oraz świadomości konsumentów sprawiły, iż opisywane rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne. Następnie zwrócono uwagę na konieczność zastanowienia się nad tym jakie jest znaczenie zadowolenia odbiorców w sukcesie całej organizacji. W kolejnej części artykułu przedstawiono trzy zasadnicze metody pomiaru satysfakcji na potrzeby ustalania wysokości wynagrodzenia zatrudnionych. Uwzględniono tutaj zatem ankiety przeprowadzane bezpośrednio z klientem, analizę historii sprzedaży oraz dokonywanie oceny wkładu poszczególnych pracowników w ostateczne zadowolenie odbiorców. Na zakończenie ukazano w jaki sposób uwzględniać satysfakcję klientów w planach dodatków motywacyjnych.
Patrycja Grzesińska
Materiał dostępny
dla zalogowanych użytkowników premium.
Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl
- poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
- sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
- wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji.
Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?
Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".