Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Dynamiczne modelowanie płac – holistyczne podejście do wynagradzania menedżerów

28.02.2011 Patrycja Grzesińska
Niniejszy artykuł jest poświęcony holistycznemu podejściu do wynagradzania menedżerów w dużych przedsiębiorstwach. Opracowanie opiera się głównie na opisie podstawowych założeń oraz sposobów działania Dynamicznego Modelu Płac (Dynamic Pay Model), stworzonego przez firmę doradczą Pearl Meyer & Partners. W pierwszej jego części przedstawiona została koncepcja modelowania wynagrodzeń kadry menedżerskiej. Ukazano tutaj wpływ dwóch zasadniczych czynników, jakimi są wyniki finansowe przedsiębiorstwa oraz wysokość cen jego akcji, na zarobki osób zajmujących najwyższe stanowiska w firmie. Następnie przedstawiono podstawowe założenia dotyczące opisywanego modelu oraz, za pomocą trójwymiarowych wykresów, zaprezentowano jego funkcjonowanie. Całość kończy krótki przykład zastosowania omawianego rozwiązania w firmie Rogers Corporation. Artykuł zawiera 1 schemat oraz 4 wykresy.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".