Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Czynniki zmian w systemach wynagrodzeń

10.03.2008 Justyna Masłyk-Broniek
Zarówno zaprojektowanie i wdrożenie nowego systemu wynagrodzeń, jak i modyfikacja już istniejącego, są bardzo ważnymi procesami w firmie. Warto pamiętać, że każda organizacja jest specyficzna i specyficzne są warunki, w których funkcjonuje. Skopiowanie systemu płac z jednej organizacji do drugiej kusi prostotą rozwiązania, niemniej jednak ryzyko, że dany system nie sprawdzi się w nowej firmie, jest naprawdę spore. Efektywna polityka płacowa budowana jest bowiem w oparciu o różnego rodzaju uwarunkowania wewnętrzne (organizacyjne) i zewnętrze. W artykule tym zebrano i przeanalizowano szereg czynników, które powinny być brane pod uwagę przez osoby opracowujące polityki płacowe.
Justyna Masłyk-Broniek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".