Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Co-sourcing wynagrodzeń

13.06.2006 Arkadiusz Koperek
Strategiczne miejsce zarządzania wynagrodzeniami w obszarze HR sprawia, że firmy niechętnie zlecają zadania z tego obszaru na zewnątrz organizacji w ramach outsourcingu. W celu zmniejszenia obaw związanych z utratą kontroli nad tym procesem, rynek wykształcił nową formę współpracy zwaną co-sourcingiem. Co-sourcing bazuje na dostarczaniu przez podmiot zewnętrzny określonych zasobów do organizacji (technologii, wiedzy specjalistycznej) w celu usprawnienia i ulepszenia działań np. z obszaru wynagrodzeń. Współpraca może przebiegać na wielu poziomach i może dotyczyć zarówno jednorazowych działań (np. audyt istniejących systemów wynagrodzeń) jak i zadań realizowanych ciągle (np. administracja płac). Podmiot zewnętrzny w ramach co-sourcingu może realizować różnorodne zadania od wartościowania pracy, poprzez planowanie wynagrodzeń, aż po projektowanie polityki wynagrodzeń w organizacji.
Arkadiusz Koperek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".