Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

6 fundamentalnych zasad współczesnego podejścia do wynagradzania

09.03.2004 Marcin Potoczny
"Sześć bezcennych zasad wynagradzania, przedstawionych w niniejszej książce, powinno wisieć w każdym biurze, tuż obok misji firmy". Takie zdanie pojawia się w recenzji książki Pay People Right. W niniejszym artykule przedstawione zostały właśnie te zasady współczesnego podejścia do wynagradzania wg Patricii K. Zingheim oraz Jay R. Schustera, autorów książki, która okazała się bestsellerem na amerykańskim rynku. Autorzy Pay People Right ułożone przez siebie zasady porównują do "satelitarnego sytemu nawigacyjnego", który pomaga odnaleźć się kierowcy w nieznanym terenie. Są to zasady, o których należy zawsze pamiętać przy konstruowaniu kompleksowej strategii wynagradzania.
Marcin Potoczny

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".