Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

5 alternatyw podwyżki wynagrodzenia

19.10.2009 Arkadiusz Koperek
Obecna sytuacja rynkowa zdecydowanie nie sprzyja przyznawaniu podwyżek pracownikom. Większość firm zamraża swoje budżety płac, a nawet decyduje się na obniżki pensji. Pracodawcy liczą na to, że zatrudnieni zaakceptują taki stan rzeczy lub przynajmniej będą gotowi odłożyć w czasie rozmowę o wzroście wynagrodzenia. Jednak niektórym pracownikom, w szczególności tym najbardziej efektywnym, warto zaoferować jakąś alternatywę dla podwyżki. W przeciwnym razie ich motywacja do dalszych wysiłków, czy nawet chęci do pozostania w firmie, mogą drastycznie się zmniejszyć. Co warto proponować zamiast podwyżki płacy? Jakie rozwiązania w tym zakresie wydają się pracownikom wartościowe? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszej publikacji.
Arkadiusz Koperek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.

Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".