Obecna sytuacja rynkowa zdecydowanie nie sprzyja przyznawaniu podwyżek pracownikom. Większość firm zamraża swoje budżety płac, a nawet decyduje się na obniżki pensji. Pracodawcy liczą na to, że zatrudnieni zaakceptują taki stan rzeczy lub przynajmniej będą gotowi odłożyć w czasie rozmowę o wzroście wynagrodzenia. Jednak niektórym pracownikom, w szczególności tym najbardziej efektywnym, warto zaoferować jakąś alternatywę dla podwyżki. W przeciwnym razie ich motywacja do dalszych wysiłków, czy nawet chęci do pozostania w firmie, mogą drastycznie się zmniejszyć. Co warto proponować zamiast podwyżki płacy? Jakie rozwiązania w tym zakresie wydają się pracownikom wartościowe? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszej publikacji.
Arkadiusz Koperek
Materiał dostępny
dla zalogowanych użytkowników premium.
Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl
- poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
- sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
- wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji.
Zarejestruj się
Chcesz na bieżąco śledzić najnowsze informacje o wynagrodzeniach?
Zapisz się do newslettera!
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?
Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".