Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Zastosowanie elastycznych benefitów na przykładzie firmy KPMG - część I

14.02.2011 Patrycja Grzesińska
Niniejsze opracowanie jest pierwszą częścią artykułu, opisującego programy elastycznych benefitów, oferowane przez firmę KPMG. Na początek zaprezentowane zostały podstawowe założenia, dotyczące korzystania z dodatków motywacyjnych, oferowanych przez kanadyjski oddział korporacji. Przedstawiono procedury opłacania programów benefitowych, ukazano świadczenia z jakich może korzystać każdy pracownik oraz opisano pakiet początkowy, oferowany nowozatrudnionym. Następnie wymienione zostały podstawowe warunki dokonywania zmian w wybranym przez osobę zatrudnioną pakiecie. Ostatnia część artykułu została poświęcona jednemu z oferowanych przez korporację świadczeń, jakim jest opieka medyczna. W skrócie opisane zostały możliwe do objęcia przez pracownika opcje tego programu oraz sposoby ich nabywania. Artykuł zawiera 1 schemat oraz 2 tabele.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.

Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".