Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych - część I

03.01.2010
Pracodawcy w coraz większym stopniu decydują się na finansowanie benefitów dla pracowników poprzez zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Jego utworzenie wiąże się bowiem z korzystnymi rozwiązaniami podatkowymi zarówno dla firmy, jak i samego zatrudnionego. Czym dokładnie jest zakładowy fundusz świadczeń socjalnych? Na jakiej zasadzie działa? Kto może go utworzyć dobrowolnie, a na kim spoczywa taka konieczność? Jakie są wymierne zalety stosowania tej formy finansowania świadczeń dla pracowników? Niniejsza publikacja odpowiada na wszystkie te pytania i w szczegółach przedstawia podstawowe zasady związane z działaniem zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.

Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".