Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia w Kompanii Węglowej S.A.

25.01.2005 Maciej Dubis
Kompania Węglowa to jeden z największych polskich pracodawców, w 2003 r. zatrudniała ponad 70 tys. osób. Firma powstała z połączenia kilka istniejących wcześniej spółek węglowych. Spowodowało to zróżnicowanie płac pracowników na tych samych stanowiskach, nawet o 370 zł, bez żadnego uzasadnienia wynikającego z poziomu trudności, czy jakości pracy. Palącą kwestią stało się więc ujednolicenie płac. Przy okazji zarząd Kompanii Węglowej postanowił zmienić system wynagradzania pracowników, by uczynić go bardziej motywacyjnym. Z rozwiązaniami zapisanymi w projekcie układu zbiorowego nie zgodzili się związkowcy. Przedstawili oni swój własny projekt Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy, który zachowywałby większość przywilejów górniczych. Artykuł przedstawia obecny system wynagradzania, a także analizuje propozycje zmian strony firmowej i związkowej.
Maciej Dubis

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".