Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia w firmach usługowych, w których wiedza i postawy pracowników odgrywają kluczową rolę (usługi profesjonalne)

16.04.2012 Patrycja Grzesińska
Niniejszy artykuł został poświęcony systemom wynagradzania w firmach usługowych, których skuteczna działalność zależy przede wszystkim od wiedzy pracowników oraz prezentowanych przez nich postaw (usługi profesjonalne). Dotyczy on więc przede wszystkim podmiotów zajmujących się szeroko pojętym doradztwem – zarówno biznesowym, jak i technicznym. Na wstępie przedstawiono cztery obszary, na których w szczególności powinien koncentrować się system wynagradzania w tego typu firmach. Należą do nich: promocja wiedzy i odpowiednich postaw, utrzymanie najlepszych pracowników, zapewnienie efektywności kosztowej oraz wsparcie pracy zespołowej. W dalszej części tekstu omówiono trzyetapowy, odpowiedni dla omawianych firm proces budowy systemu płac. Skoncentrowano się przy tym na zaprezentowaniu związku pomiędzy czterema, wspomnianymi kwestiami a rozwiązaniami stosowanymi w nowoczesnym wynagradzaniu.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".