Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia pracowników o różnym stażu pracy w 2010 roku

31.01.2011 Patrycja Grzesińska
Artykuł jest podsumowaniem wyników VIII Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, które w 2010 roku przeprowadziliśmy z największymi polskimi portalami. W badaniu uczestniczyło 101 014 osób. Poniższe opracowanie zostało poświęcone analizie zarobków pracowników z różnym całkowitym stażem pracy. Najwyższą medianę wynagrodzeń odnotowano u osób z 11-15 letnim doświadczeniem. Ukształtowała się ona na poziomie 4 400 PLN, a 25% tej grupy pracowniczej otrzymywało pensje powyżej 7 400 PLN. Na wstępie artykułu ukazano różnice w zarobkach w wybranych branżach. Następnie omówiono płace na poszczególnych szczeblach zarządzania. Wzięto tutaj pod uwagę takie czynniki jak: miasto wojewódzkie i wielkość firmy, w której zatrudnieni byli pracownicy o różnym stażu pracy oraz ich poziom wykształcenia. Wśród kierowników z ukończoną jedynie szkołą średnią na najwyższe zarobki mogli liczyć zatrudnieni z ponad 16 letnim stażem pracy (4 000 PLN). Na zakończenie podano dane o wynagrodzeniach na czterech wybranych stanowiskach. Przykładowo najwyższe płace wśród specjalistów ds. IT odnotowano w przypadku osób z 11-15 letnim stażem pracy (5 778 PLN). Artykuł zawiera 4 wykresy i 3 tabele.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2967 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3758 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".