Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagradzanie pozafinansowe. Część V (benefity)

30.06.2008 Michał Mudel
Piąta, ostatnia część artykułu o wynagradzaniu pozafinansowym poświęcona jest w całości regułom budowy systemu benefitów. Proponowane jest poddanie mechanizmu dwojakiej analizie. Rozpisanie systemu w postaci macierzy pozwala przyjrzeć się systemowi „z lotu ptaka” i wychwycić niespójności. Analiza struktury wynagrodzenia całkowitego pozwala na uzyskanie właściwych proporcji pomiędzy benefitami a innymi składnikami portfela. Po omówieniu tych narzędzi, zwracana jest uwaga na możliwość powiązania kafeterii z efektami. Kolejnym kluczowym wątkiem artykułu jest komunikacja wartości pakietu świadczeń. Omawiane jest internetowe narzędzie My Total Rewards wprowadzone z sukcesem w Avaya Inc. Część poświęconą benefitom kończy przedstawienie kluczowych zasad warunkujących sukces podczas budowy systemu świadczeń dodatkowych. Tekst wieńczy podsumowanie całego pięcioczęściowego cyklu. Artykuł zawiera jeden schemat i dwie tabele.
Michał Mudel

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.

Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".