Piąta, ostatnia część artykułu o wynagradzaniu pozafinansowym poświęcona jest w całości regułom budowy systemu benefitów. Proponowane jest poddanie mechanizmu dwojakiej analizie. Rozpisanie systemu w postaci macierzy pozwala przyjrzeć się systemowi „z lotu ptaka” i wychwycić niespójności. Analiza struktury wynagrodzenia całkowitego pozwala na uzyskanie właściwych proporcji pomiędzy benefitami a innymi składnikami portfela. Po omówieniu tych narzędzi, zwracana jest uwaga na możliwość powiązania kafeterii z efektami. Kolejnym kluczowym wątkiem artykułu jest komunikacja wartości pakietu świadczeń. Omawiane jest internetowe narzędzie My Total Rewards wprowadzone z sukcesem w Avaya Inc. Część poświęconą benefitom kończy przedstawienie kluczowych zasad warunkujących sukces podczas budowy systemu świadczeń dodatkowych. Tekst wieńczy podsumowanie całego pięcioczęściowego cyklu. Artykuł zawiera jeden schemat i dwie tabele.
Michał Mudel
Materiał dostępny
dla zalogowanych użytkowników premium.
Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl
- poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
- sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
- wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji.
Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?
Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".