Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wydajność pracy a wynagrodzenia w Polsce w latach 1995-2007

11.08.2008 Łukasz Stępień
Artykuł zawiera omówienie wybranych zależności pomiędzy zarobkami a wydajnością pracy w całej gospodarce. Na początku opisano czym jest wydajność pracy i w jakim celu jest ona liczona. Następnie pokazano wpływ wybranych czynników makroekonomicznych na gospodarkę. Przedstawiono tu między innymi kształtowanie się PKB na przestrzeni od 1995 do 2007 roku. Wskazano również, które czynniki miały największy wpływ na wydajność pracy w latach 90-tych oraz na początku XXI wieku.
Oprócz wskaźników ekonomicznych ukazano wpływ czynników niematerialnych (takich jak szkolenia) na wydajność pracy. Pokazano dwie tabele, które ilustrują zestawienie wynagrodzeń w zależności od wieku oraz od znajomości języków obcych. Artykuł zawiera 4 wykresy i 2 tabele.
Łukasz Stępień

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".