Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wpływ sytuacji firmy na strategię wynagradzania

23.03.2004 Marcin Potoczny
W artykule przedstawiono rożne scenariusze wewnętrznej i zewnętrznej sytuacji firmy oraz odpowiadające im podejścia do wynagradzania. Przykłady te pomogą w skonstruowaniu strategii wynagradzania odpowiadającej sytuacji rynkowej firmy. Ponieważ „majsterkowanie” przy płacach wiąże się z wielkim „szumem”, jak każda inna radykalna zmiana musi być ono bardzo mocno uzasadnione. Przedsiębiorstwo powinno dokładnie opisać obecną sytuację i co w niej przemawia za zmianami w wynagrodzeniach. Należy także określić, jaką informację mają nieść ze sobą zmiany w systemie płac. Przymierzając się do opracowania strategii wynagradzania, na samym początku należy zastanowić się, co dzieje się w naszym przedsiębiorstwie. Co ma się zmienić, a co nie? Jak szybkie i radykalne mają być zmiany? Jakie zmiany zaszły w ostatnich latach? Jak pracownicy zareagowali na te zmiany?
Marcin Potoczny

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".