Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Szybka analiza efektywności systemu wynagrodzeń sprzedawców

13.05.2013 Patrycja Grzesińska
Większość analiz, mających na celu ocenę efektywności systemów płac sprzedawców jest szczegółowa i pracochłonna. Organizacje, które chcą w szybki i prosty sposób przeprowadzić takie badanie mogą jednak skorzystać z prostszej metody, opisanej w niniejszym artykule. Składa się ona z dwóch etapów. W pierwszym z nich dokonywana jest ocena charakteru danego stanowiska pracy i jego roli w osiąganiu celów sprzedażowych przez firmę. Bada się tutaj między innymi takie aspekty jak odpowiedzialność za wyniki, częstość kontaktów z odbiorcami oraz wpływ na decyzję klienta. Drugim krokiem jest natomiast ocena efektywności zasad wynagradzania, stosowanych w odniesieniu do danego stanowiska. Pod uwagę bierze się takie kwestie jak konkurencyjność zarobków, relację pomiędzy stałą a zmienną częścią płacy, koszty związane z funkcjonowaniem systemu, przejrzystość pomiaru wyników oraz współpracę zespołową. Artykuł zawiera 1 schemat oraz 1 tabelę.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".