Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Systemy wynagradzania za kompetencje ? - część II

30.05.2006 Agnieszka Kunysz
Artykuł omawia charakterystyczne cechy budowy systemu wynagradzania za kompetencje. Jednym z głównych założeń tego rodzaju systemów jest to, aby wynagrodzenie odzwierciedlało umiejętności, wiedzę i doświadczenie pracownika, a nie tylko zakres obowiązków i poziom trudności związany z zajmowanym stanowiskiem pracy. W opisywanym systemie, stanowiska zostały pogrupowane zgodnie z profilem kompetencji potrzebnych do ich wykonywania. Następnie, poszczególnym grupom przydzielone zostały kolejne poziomy kompetencji. Na ich podstawie przyznawane są podwyżki wynagrodzenia. Również na ich podstawie pracownicy mogą awansować na kolejne stopnie lub wyższe stanowiska. Dla wszystkich stanowisk ustalone zostały stawki bazowe, uzależnione od posiadanych przez pracowników kompetencji.
Agnieszka Kunysz

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".