Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

System wynagrodzeń w firmie SAIC

29.11.2005 Agnieszka Kunysz
SAIC to dużą amerykańska korporacja działająca w branży najnowszych technologii. Firma współpracuje z U.S. Navy i rządem Stanów Zjednoczonych, realizuje projekty związane z projektowaniem stacji kosmicznych i centrów meteorologicznych. System wynagrodzeń stosowany przez SAIC oparty jest w całości na współwłasności akcji firmy przez pracowników. I tak, 90% wszystkich akcji przedsiębiorstwa należy do obecnych pracowników firmy, których w roku 2004 było aż 43 000. Przychody SAIC w roku 2005 przekroczyły 7,2 bilionów USD, osiągając wzrost rzędu 23% w stosunku do roku poprzedniego. Warto więc przyjrzeć się bliżej zasadom wynagradzania oraz premiowania i motywowania pracowników, stosowanymi w tak dużej korporacji.
Agnieszka Kunysz

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".