Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Strategie wynagradzania w organizacji uczącej się

13.12.2005 Anna Kulig
Artykuł przybliża ukształtowane w teorii zarządzania pojęcie organizacji uczącej się, wskazując na zależności między strategiami wynagradzania a uczeniem się firmy. Koncentruje się na strategiach związanych z nagradzaniem nowych umiejętności, stosowaniem bodźców odroczonych, promujących pracę grupową czy wiążących wynagrodzenia z pozycją rynkową firmy. Każde z wymienionych działań, nagradzając konkretne zachowania stara się utrwalić wewnątrz przedsiębiorstwa postawę gotowości do działania, promować elastyczność i innowacyjność. To dzięki takim zachowaniom bowiem wzmacniana jest zdolność organizacji do nauki.
Anna Kulig

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".