Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Strategie przyznawania podwyżek

10.10.2011 Patrycja Grzesińska
Prawidłowo przyznana podwyżka płacy zasadniczej jest dla pracownika nagrodą za dotychczasowe osiągnięcia oraz skutecznym bodźcem motywującym go do jeszcze lepszej pracy. Niniejszy artykuł został w całości poświęcony strategiom, które odnoszą się do wzrostu wynagrodzeń w firmie. Na wstępie przedstawiono jakie mogą być podstawowe kryteria przyznawania podwyżek. Następnie omówiono tzw. podwyżki automatyczne, sprawdzające się jedynie w przypadku tradycyjnych tabel płac. Kolejna część opracowania skupia się natomiast na trzech strategiach, które odnoszą się do bardziej elastycznych systemów wynagrodzeń. Opisano tutaj takie kryteria przyznawania podwyżek jak efekty pracy, kompetencje pracownika oraz sytuacja na rynku pracy. Na zakończenie opisano strategię, bazującą na mieszanych kryteriach wzrostu wynagrodzeń. Przedstawiono podejście łączenia podwyżek uzależnionych od efektów z podwyżkami będącymi wynikiem stażu pracy. Artykuł zawiera 1 wykres oraz 1 tabelę.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".